ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۴۰۰ جمعه ۸ مرداد
اخبار کوتاه
آیین نامه
نظام آموزشی

ماده 7 : آموزش در دانشگاه آزاد اسلامی براساس نظام واحدی است.

ماده 8 : در نظام واحدی ارزش هر درس با تعداد واحدهای آن درس، سنجیده می شود و قبولی یا ردی دانشجو در یک درس به همان درس محدود می گردد.

ماده 9 : یک واحد درس نظری، مقدار درسی است که مفاد آن طی 16 جلسه یک ساعتی آموزش داده می شود. این زمان برای هر واحد درسی عملی و آزمایشگاهی 32 ساعت، کارگاهی 48 ساعت و عملیات صحرایی 64 ساعت می باشد.

تبصره : اجرای دوره های کارآموزی و کارورزی در موارد مربوط براساس مدت تعیین شده درسرفصل مصوب و آیین نامه های مربوط به دانشگاه خواهد بود.

ماده 10 : هر سال تحصیلی، مرکب از دو نیمسال تحصیلی و برحسب لزوم یک دوره تابستانی است. هر نیمسال تحصیلی شامل 16 هفته و هر دوره تابستانی شامل 6 هفته آموزش است.

تبصره : مدت امتحانات پایان هریک از دو نیمسال تحصیلی و دوره تابستانی، جزو مدت آموزش محسوب نمی شود.

ماده 11 : یک واحد درس نظری، طی نیمسال تحصیلی در 16 جلسه یک ساعتی و در طول دوره تابستانی در 6 جلسه سه ساعتی تدریس می شود، به همین نحو مجموع ساعات تدریس یک واحد درس عملی آزمایشگاهی ، کارگاهی و عملیات صحرایی بر حسب انجام آنها در طول نیمسال یا دوره تابستانی به ترتیب در 16 هفته و 6 هفته تقسیم می شود.

تبصره : در موارد استثنایی و ضروری به پیشنهاد واحد دانشگاهی ذیربط و تصویب سازمان مرکزی دانشگاه، می توان یک واحد درسی را در مدتی کوتاه تر از 16 هفته تدریس نمود، مشروط بر اینکه مجموع ساعات هر واحد درسی از حدّ مقرر خود کمتر نشود.
 
 
1390/10/05
تعداد بازدیدکنندگان امروز 279 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 362 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 775237 تعداد کاربران بر خط 3 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal