ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۴۰۰ جمعه ۸ مرداد
اخبار کوتاه
آیین نامه
حضور و غیاب دانشجو

ماده 22 : حضور دانشجو در تمامی برنامه های درسی اعم از نظری، عملی، عملی و کار آموزی و کارورزی و دیگر فعالیت های آموزشی الزامی است.

ماده 23 : غیبت غیر موجه دانشجو در بیش از ساعات هریک از دروس نظری، عملی یا نظری – عملی، کارورزی و کارآموزی در طول نیمسال ، موجب گرفتن نمره صفر از آن درس خواهد بود و نمره مزبور تحت هیچ شرایطی از کارنامه حذف نخواهد شد.

ماده 24 : غیبت موجه دانشجو در بیش از ساعات هریک از دروس نظری، عملی یا نظری- عملی کارآموزی و کارورزی در طول نیمسال موجب حذف آن درس می شود. در این حال در ستون نمره، کلمه حذف درج می گردد. در این صورت استثنائاً رعایت حداقل 12 واحد در نیمسال لازم نیست، اما نیمسال مزبور به عنوان نیمسال کامل جزو سنوات تحصیلی دانشجو محسوب می گردد.

چنانچه میانگین نمرات امتحانی دانشجو در هر حال کمتر از 12 باشد، براساس ماده 37 این آیین نامه مشروط محسوب می شود.

تبصره 1 : حذف درس بر اثر غیبیت موجه، موجب بازپرداخت شهریه پرداختی دانشجو اعم از ثابت و متغیّر نخواهد بود.

تبصره 2 : در مورد دروسی که شامل دو قسمت نظری و عملی باشد، در صورتی که غیبت دانشجو از ساعات مربوط به هریک از دو قسمت تجاوز کند، دانشجو برای تمام آن درس غایب محسوب می شود.

ماده 25 : غیبت تا حدّ مجاز ( اعم از موجه و غیر موجه) دانشجو را از انجام تکالیف درسی، آزمایشگاهی و عملیات مربوط معاف نمی کند.

ماده 26 : میزان غیبت ها براساس گزارش های حضور و غیاب هفتگی استادان به اداره آموزش محاسبه می شود.

ماده 27 : غیبت موجه در جلسه امتحان هر درس، موجب حذف آن درس می شود و غیبت غیر موجه به منزله نمره صفر در امتحان آن درس خواهد بود.

تبصره : در موارد زیر، غیبت دانشجو از کلاس درس، آزمایشگاه و..... و جلسه امتحان به تشخیص گروه آموزشی مربوط و در غیاب گروه به تشخیص شورای آموزشی واحد دانشگاهی موجه محسوب می شود:

الف ) بیماری شدید با تأیید پزشک معتمد واحد دانشگاهی.

ب‌ ) وضع حمل با ارایه گواهی و تأیید پزشک معتمد واحد دانشگاهی.

ج‌ ) فوقت پدر، مادر، خواهر، برادر، همسر و فرزند.

د ) شرکت در مسابقات علمی ، ورزشی و هنری در سطوح ملی و بین المللی.
 
 
1390/10/05
تعداد بازدیدکنندگان امروز 294 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 362 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 775252 تعداد کاربران بر خط 7 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal