ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
اخبار کوتاه
اطلاعیه
روش ایجاد پروفایل در گوگل اسکولار
 
 
 
تهیه رزومه ، کار سختی است و بر خلاف ظاهر ساده اش ، کار و انرژی بسیار زیادی می برد . بخش سخت کار به یادآوری فعالیت های گذشته و یافتن آثار و مقالات قبلی و تصمیم گیری برای لحاظ و یا عدم لحاظ آنهاست . در حال حاضر ، یکی از معیارهای ما برای انتخاب ابزار مناسب برای حفظ ارتباط آکادمیک ، سادگی و چابکی و مشهور بودن آن ابزار است . در این میان ، گوگل اسکولار یا همان Google Scholar citation و ایجاد یک پروفایل در آن راهی ساده و از همه مناسب تر است .
 
ویژگی خوب پروفایل اسکولار ، ارتباط آن با داده های غنی گوگل اسکولار است . تقریبا کل مقالات معتبر ، توسط اسکولار گوگل شناخته می شوند . برای همین اگر مثلا در تهیه رزومه خود ، حوصله و توان جمع آوری ریز به ریز اطلاعات اسکولار خود را ندارید ، کافی است . پروفایل خود را ایجاد کنید تا گوگل به صورت خودکار آنها را برای شما لیست کند . اگر این پروفایل را ندارید ، با یک اکانت گوگل ساده و با اتصال آن به ایمیل آکادمیک خود (mau.ac.ir@) به راحتی می توانید ، پروفایل خود را ایجاد کرده و بقیه کار را به گوگل بسپارید . در برخی موارد ، گوگل ممکن است مقالاتی از شما را لیست نکند . اما به راحتی می توانید از بخش Add Article manually مقالات دیگر خود را نیز به سیستم اضافه کنید و همچنین این سیستم به راحتی به شما امکان استخراج داده های مرتبط با مقالاتتان را به صورت کامل می دهد .
 
 
ایجاد پروفایل اسکولار بسیار ساده است . اگر پست الکترونیکی از سرویس Gmail ندارید به سایت http://mail.google.com وارد شده و از طریق Create Account یا "ایجاد حساب" یک جی میل برای خود باز کنید . وارد اکانت جیمیل خود شوید سپس سایت scholar.google.com را باز کنید و روی لینک My citations و یا "نقل قول های من" کلیک کنید . در قسمت "ویرایش" یا Edit پروفایل خود را تکمیل کنید و سپس روی لینک "افزودن" یا Add کلیک کنید و مقالات اضافه نشده را به اسکولار خود اضافه کنید . درصورت تمایل می توانید مقالات خود را Public یا عمومی نمایید .
 
 
دقت داشته باشید که در بخش Affiliation نام دانشگاه را به فرمت زیر وارد نمایید :
 
Mobarakeh Branch, Islamic Azad University
در بخش Areas of interest زمینه مورد علاقه خود را تایپ نمایید .
در قسمت Email for verification پست الکترونیکی دانشگاهی خود را (mau.ac.ir@) وارد نمایید . زمانی که پروفایل خود را ایجاد نمایید ، از طرف گوگل اسکولار ایمیلی برای تایید شدن (verification) برای شما ارسال می گردد و شما کافی است با یک کلیک در ایمیلتان آن را تایید نمایید تا فرایند کامل گردد .
در صورت تمایل در بخش Homepage صفحه وب آکادمیک شخصی خود را وارد نمایید : http://prof.mau.ac.ir/
 
 
 
تعداد بازدیدکنندگان امروز 510 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 469 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 696373 تعداد کاربران بر خط 2 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal