ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۳۹۸ سه شنبه ۱۹ آذر
اخبار کوتاه
اخبار دانشگاه
دکترگلناری در گفتگو با خبرنگارآنا: توانمندسازی دانشجو باید در دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه باشد

دکترمحمد گلناری در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه و سیاست خبرگزاری آنا، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی مولود انقلاب اسلامی است و همین طور که این انقلاب در مراحل مختلف چهل سالگی خود فراز و فرودهای متعددی داشته اما برآیند حرکتش رو به جلو بوده است و پشتکاری برای پیشرفت و تعالی داشته، در دانشگاه آزاد اسلامی هم شاهد حرکت رو به جلو هستیم.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و بزرگترین دانشگاه جهان اسلام و در واقع از ثمرات انقلاب اسلامی است و بالاترین منافع و نتایج را برای جامعه داشته اما در کنار این پیشرفت، نقاط ضعفی را هم مانند هر سیستم دیگری داشته که با برنامه‌ریزی‌های جدیدی که صورت گرفته این ضعف‌ها هم برطرف خواهند شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه-مجلسی خاطرنشان کرد: تیم مدیریتی حاضر با این جهت‌گیری‌ها در واقع وظایف دانشگاه آزاد اسلامی را تکمیل‌تر می‌کنند؛ جهت‌گیری‌هایی مثل مأموریت‌محور کردن واحدهای دانشگاه، توجه به آموزش‌های مهارتی از بارزترین تحولات دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکترگلناری بیان کرد: این که دانشگاه خود را مأموریت‌محور بداند و بر اساس آن مأموریت فعالیت کند مطابق با این فرموده مقام معظم رهبری است که دانشگاه از مراکز بسیار مهم «تربیت قوه عاقله کشور» است و برای رسیدن به این مفهوم باید به دنبال این باشیم که دانشگاه دنبال مسائل و مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و علمی جامعه بگردد، آن را شناسایی و با نگاه عالمانه حل کند.

وی عنوان کرد: این رویکرد مسئله‌محوری و مأموریت‌محوری دانشگاه بسیار ارزشمند بوده و نقطه عطفی در مراحل پیشرفت دانشگاه است؛ در این مراحل پیشرفت، واحدهای دانشگاهی در خط مقدم هستند؛ باید بتوانیم استادان دانشگاه و مدیران عملیاتی را به سمت هدفمند کردن پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویی با توجه به نیازهای منطقه هدایت و ترغیب کنیم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه-مجلسی اشاره کرد: برای رسیدن به هدف کاربردی شدن پایان‌نامه‌ها در راستای مأموریت‌های واحدها ابتدا می‌بایست دغدغه توانمندسازی دانشجو را داشته باشیم؛ این توانمندسازی در راستای فن‌آفرینی، کارآفرینی و دغدغه داشتن در این که فرد توانمند به جایی برسد که بتواند به اشتغال مفید و موثر در جامعه دست پیدا کند.

 

تعداد بازدیدکنندگان امروز 518 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 808 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 303861 تعداد کاربران بر خط 2 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal