ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
اخبار کوتاه
اخبار دانشگاه
برگزاری همایش گرامیداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی


دکتر علیرضا حاجی کریمی گفت: سخنران این همایش دکتر حسین جلالی استاد زبان‌های باستانی است. در این مراسم که با حضور جمعی از استادان، کارکنان و دانشجویان انجام شد، دکتر جلالی طی سخنانی گفت: شاهنامه فردوسی یکی از مفاخر بزرگ فرهنگی کشورمان می‌باشد که به مفاهیم با ارزشی همچون خردورزی، داد ورزی و ایران دوستی اشاره دارد و در میان سایر دوست داران و محققان کشورهای دنیا نیز دارای ارج‌ و قربی ویژه است و از این‌رو به زبان‌های مختلف ترجمه‌شده است. وی گفت: اگر ایران‌دوستی فردوسی نبود سی سال رنج و زحمت گردآوری این اثر را به خود نمی‌داد و اگر این زحمات نبود شاید فرهنگ ما نیز بدین شکل ناب و اصیل نبود. این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش گفت: شاهنامه سند هویت و پایداری قوم ایرانی است که حامل تمدن فرهنگی و دارای زبان فاخر و روایات حماسی وزن خاصی است. وی بیان کرد: سروده‌های فردوسی نه تنها در ایران، بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر مورد پژوهش و بررسی و در دانشگاه‌های شناخته‌شده‌ی دنیا مانند دانشگاه کمبریج انگلستان و دیگر دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی مورد مطالعه قرار گرفته‌ است .

حسن ابراهیمی کارشناش فرهنگی دانشگاه افزود:  در این مراسم شعرای مطرح  نیز حضور پیدا کردند و از برنامه‌های جانبی این همایش می‌توان به اجرای موسیقی سنتی و شاهنامه‌خوانی اشاره کرد. گفتنی است، این همایش به همت کانون فرهنگی مهد هنردانشگاه واحد مبارکه برگزار شد.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 444 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 687 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 174077 تعداد کاربران بر خط 3 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal