ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
اخبار کوتاه
اخبار دانشگاه
مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه

.

مراسم روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی 16 آذر سال 1332 با حضور حجت السلام موسوی امام جمعه شهرستان، ابوطالبی رییس جمعیت هلال احمر،باقری معاون شهرداری مبارکه ، کیانی عضو شورای اسلامی شهر، هیات رییسه، دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه در سالن آمفی تئاتر این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سرپرست دانشگاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی سال 1332 و تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان گفت: این سه دانشجو با نثار خون خود و دفاع از اعتقادشان، استکبار ستیزی و پاسداشت از ارزش ها را جاودانه کردند. وی روز دانشجو را به تمامی اصحاب علم و اندیشه در میهن عزیز ایران اسلامی و بالاخص دانشجویان و استادان وارسته و برجسته دانشگاه های شهرستان ولایت مدار مبارکه تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای همه این عزیزان توفیق روز افزون در عرصه های مختلف علمی و پیشرفت کشور را مسالت نمود.

 

سپس استاد منصور دیانی در این خصوص بیان کرد: شانزدهم آذر ماه یاد آور رسالت و نقش دانشجویان در نهضت اصیل دانشجویی و به خاک و خون کشیده شدن دانشجویانی است که با شهادت خود ایستادگی ملت ایران از هر قشری را در برابر استکبار جهانی ثابت نموده و نشان دادند که ایرانی برای استقلال کشور حتی از جان خود نیز دریغ نخواهد کرد.

وی اظهارداشت: جنبش دانشجویی از دیرباز جنبشی آرمان گرا و آزاد منش  بوده است که نه ظلم بیرونی را پذیرفته اند و نه در مقابل ظلم درونی سکوت کرده اند، به پاس این منش دانشگاه ایلام به دانشجویان  قول داد تک صدایی را در دانشگاه خاتمه دهد و بعد از یک سال این امر را محقق ساخت.

حجت‌الاسلام موسوی، امام جمعه از دیگر سخنرانان این مراسم بود که  در سخنان کوتاهی تاکید کرد: 16 آذر 1332 که از آن به عنوان روز دانشجو یاد می شود، آغازگر جنبش عظیم دانشجویی در کشور است و همچنان  راه این شهدا در دانشگاه های ما ادامه دارد.امام جمعه افزود: انسان باید یا عالم باشد یا دانشجو یا دوستار اهل دانش باشدو جامعه همواره باید یک پارچه برمحور علم بچرخد و جامعه اسلامی بر محور دانش است.

 حجت الاسلام موسوی با بیان این که آرمان خواهی، عدالت خواهی، استکبار ستیزی و مطالبه گری از جمله رسالت های جنبش دانشجویی است، یادآور شد: دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و این دیگران هستند که باید پاسخگو مطالبات دانشجویان باشند.

اهدای جوایز و لوح تقدیر به دانشجویان برتر در حوزه علمی،پژوهشی،فرهنگی، ورزشی، بسیجی، اجرای طنز و سرگرمی، مسابقه، شعبده بازی ، پخش نماهنگ تصویری معرفی دانشجویان ممتاز و برترین های علمی، ورزشی، قرآنی، فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این مراسم بود.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 441 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 687 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 174074 تعداد کاربران بر خط 3 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal