ENGLISH|نقشه سایت
دانشگاه آزاد اسلامی مبارکه
 
۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد
اخبار کوتاه
اخبار دانشگاه
مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه

.

مراسم روز دانشجو و گرامیداشت یاد شهدای دانشجوی 16 آذر سال 1332 با حضور حجت السلام موسوی امام جمعه شهرستان، ابوطالبی رییس جمعیت هلال احمر،باقری معاون شهرداری مبارکه ، کیانی عضو شورای اسلامی شهر، هیات رییسه، دانشجویان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه در سالن آمفی تئاتر این واحد دانشگاهی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، سرپرست دانشگاه در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی سال 1332 و تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان گفت: این سه دانشجو با نثار خون خود و دفاع از اعتقادشان، استکبار ستیزی و پاسداشت از ارزش ها را جاودانه کردند. وی روز دانشجو را به تمامی اصحاب علم و اندیشه در میهن عزیز ایران اسلامی و بالاخص دانشجویان و استادان وارسته و برجسته دانشگاه های شهرستان ولایت مدار مبارکه تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای همه این عزیزان توفیق روز افزون در عرصه های مختلف علمی و پیشرفت کشور را مسالت نمود.

 

سپس استاد منصور دیانی در این خصوص بیان کرد: شانزدهم آذر ماه یاد آور رسالت و نقش دانشجویان در نهضت اصیل دانشجویی و به خاک و خون کشیده شدن دانشجویانی است که با شهادت خود ایستادگی ملت ایران از هر قشری را در برابر استکبار جهانی ثابت نموده و نشان دادند که ایرانی برای استقلال کشور حتی از جان خود نیز دریغ نخواهد کرد.

وی اظهارداشت: جنبش دانشجویی از دیرباز جنبشی آرمان گرا و آزاد منش  بوده است که نه ظلم بیرونی را پذیرفته اند و نه در مقابل ظلم درونی سکوت کرده اند، به پاس این منش دانشگاه ایلام به دانشجویان  قول داد تک صدایی را در دانشگاه خاتمه دهد و بعد از یک سال این امر را محقق ساخت.

حجت‌الاسلام موسوی، امام جمعه از دیگر سخنرانان این مراسم بود که  در سخنان کوتاهی تاکید کرد: 16 آذر 1332 که از آن به عنوان روز دانشجو یاد می شود، آغازگر جنبش عظیم دانشجویی در کشور است و همچنان  راه این شهدا در دانشگاه های ما ادامه دارد.امام جمعه افزود: انسان باید یا عالم باشد یا دانشجو یا دوستار اهل دانش باشدو جامعه همواره باید یک پارچه برمحور علم بچرخد و جامعه اسلامی بر محور دانش است.

 حجت الاسلام موسوی با بیان این که آرمان خواهی، عدالت خواهی، استکبار ستیزی و مطالبه گری از جمله رسالت های جنبش دانشجویی است، یادآور شد: دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و این دیگران هستند که باید پاسخگو مطالبات دانشجویان باشند.

اهدای جوایز و لوح تقدیر به دانشجویان برتر در حوزه علمی،پژوهشی،فرهنگی، ورزشی، بسیجی، اجرای طنز و سرگرمی، مسابقه، شعبده بازی ، پخش نماهنگ تصویری معرفی دانشجویان ممتاز و برترین های علمی، ورزشی، قرآنی، فرهنگی و هنری از جمله برنامه های این مراسم بود.

تعداد بازدیدکنندگان امروز 463 تعداد بازدیدکنندگان دیروز 687 تعداد کل بازدیدکنندگان تا امروز 174096 تعداد کاربران بر خط 11 تعداد کاربران لاگین بر خط 0
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه آزاد اسلامی واحد مبارکه می باشد..
Powered by DorsaPortal